ترمیم کف ساختمان

 

یکی از روش های مختلف برای تغییر دکوراسیون محیط کار و یا منزل می باشد. در بیشتر مواقع این روش با کندن سرامیک های قبلی و یا نصب سرامیک بر روی سرامیک قبلی اعمال می شود. برای بازسازی باید با کارشناسان مجرب مشورت کرد تا با توجه به بودجه مورد نظر شما، روش مناسبی را انتخاب کنند.

برای ترمیم سنگ می توان از چسب سنگ استفاده کرد. چسب سنگ برای ترمیم انواع سنگ شکسته شده و یا دچار ترکیدگی در کف ساختمان استفاده می شود. یکی دیگر از کاربردهای چسب سنگ، برای نصب سنگ های ساختمانی می باشد. سنگ یک ماده بسیار زیبا، سخت و شکننده است که به دلیل وارد شدن ضربه های شدید، شکسته می شود.

برای ترمیم سنگ به نوع بافت سنگ باید دقت کنید. به طور مثال برای ترمیم سنگ مرمر که بسیار زیبا، نرم و گران می باشد، باید از چسب شفاف مانند رزین اپوکسی استفاده کرد زیرا این سنگ شفاف است و می تواند نور را از خود عبور دهد.

ترمیم کف ساختمان

 

پنج نکته در مورد ترمیم کف ساختمان

 

⦁ کف سازی و یا زیر سازی
⦁ اصلاح نشست ساختمان که به اشکال مختلف نمایان می شود.
⦁ کشف علت تخریب سازه های بتنی مانند تاثیر اسیدها، خوردگی، سولفاته شدن، کربناتاسیون، واکنش قلیایی و مشکلات اجرایی
⦁ استفاده از ملات مناسب جهت ترمیم اعم از ملات پلیمری، ملات نیمه پلیمری، چسب اپوکسی، رزین تزریقی و چسب لاتکس
⦁ نظافت محل کار: چنانچه در زمان نظافت محیط کار جهت آماده سازی ترک ها و درزها برای ترمیم، متوجه شدید که کف دارای میلگرد می باشد، چنانچه میلگردها از بین رفته و یا بیرون زدگی دارند، دور میلگرد را خالی کنید و میلگرد آسیب دیده و زنگ زده را از کف برداشته و میلگرد سالم را جایگزین کنید.

ترمیم و تعمیر بتن کف و سطوح بتنی

داشتن تخصص و مهارت فرد، برای انجام ترمیم بتن نیاز است. برای ترمیم سطوح بتنی همیشه از افرادی که تجربه کافی در این زمینه را دارند، کمک بگیرید تا نتیجه مطلوب کسب شود. برای انجام کارهای ساختمانی در درجه اول باید ایمنی کار حفظ شود. سپس نظم، تمیزی محل کار و صبوری فرد لازم است تا ترمیم بتن به نحو احسنت انجام گردد. برای ترمیم کف ساختمان می توان اقدامات زیر را انجام داد:

⦁ سطوح بتنی را تمیز کرده، به طوری که بدون لایه های سست و نرم باشد. عمل چربی زدایی را هم باید انجام شود.
⦁ باز کردن ترک ها و درزهای روی سطح بتنی به شکل V و جداسازی قسمت های ضربه دیده و دچار آسیب دیدگی
⦁ در این مرحله چسب بتن لایه پیوندی را بر روی سطوح نیازمند ترمیم بزنید و سپس از ترمیم کننده الیاف دار بتن استفاده کنید.

توجه داشته باشید که ترمیم کننده را حتما قبل از خشک شدن چسب بتن لایه پیوندی استفاده کنید. همچنین دقت کنید اگر ترمیم کننده بتن بیشتر از 2 تا 3 سانتی متر می باشد، اعمال در دو مرحله انجام شود و تا 3 روز آب پاشی شود تا خیلی خوب کیورینگ شود.

⦁ برای ایجاد کف هموار و یکدست با استفاده از دستگاه ساب زن، کف را ساب بزنید.
⦁ نظافت کف و جارو کردن محل انجام شود و صبر کنید تا کف به طور کامل خشک شود.
⦁ در مرحله آخر عمل پرایمر بتن را انجام دهید تا کف ساختمان براق شود.

 

بازسازی کف ساختمان و بازسازی کف خانه و آپارتمان

ترمیم کف ساختمان در اکثر مواقع برای بازسازی منازل قدیمی استفاده می شود. در این روش کف ساختمان به طور کلی کنده می شود و کفپوش های جدید نصب می شود. در این راستا و برای تغییر دکوراسیون، بازسازی کف سرویس های بهداشتی هم بسیار حائز اهمیت است. تمیز بودن سرویس بهداشتی نقش مهمی در دیزاین و زیبایی منزل ایفا می کند.

برای بازسازی کف ساختمان در قسمت سرویس بهداشتی و حمام حتما باید اطلاعات کافی داشته باشید. برای بازسازی کف این بخش ها باید ایزولاسیون سرویس بهداشتی انجام شود. قیرگونی و یا ایزوگام کردن کف را ایزولاسیون می گویند تا از نشتی آب به طبقه های پایین جلوگیری شود.

در زمان ترمیم کف ساختمان در بخش سرویس های بهداشتی حتما در انتخاب نوع کفپوش دقت کنید زیرا علاوه بر اینکه باید به طور صحیح نصب شوند تا مانع نفوذ آب به طبقه پایین شود، باید سر و لغزنده نباشد.

برای ترمیم کف ساختمان، تعویض کف آشپزخانه باید همزمان با بازسازی آشپزخانه انجام شود تا آشپزخانه آراسته و شیک شود. در زمان بازسازی کف باید کابینت ها و کاشی ها هم تعویض شود. برای بازسازی و تعویض کفپوش آشپزخانه باید قبل از هر کاری سطح زیر وسایل موجود در آشپزخانه یکدست شود.

 

براق کردن و ترمیم کف ساختمان

برای براق کردن و ترمیم کف ساختمان باید از یک شوینده مناسب استفاده کرد. اکثر افراد از جوهر نمک برای شستشو کف ساختمان استفاده می کنند که متاسفانه به مرور زمان موجب تخریب سنگ می شود. برای براق کردن سنگ، سرامیک و یا کاشی باید از شوینده مخصوص استفاده کنید.

 

اگر شوینده مناسبی برای شستن سطوح ندارید، از صابون و یا مایع ظرفشویی استفاده کنید. این مواد نمی تواند مانند شوینده مخصوص کف را تمیز کند ولی موجب تخریب کفپوش هم نمی شود چون PH آنها خنثی می باشد.
مراحل براق کردن کف

⦁ برای تمیز کردن کفپوش حتما از آب سرد استفاده کنید. شوینده های در دمای بالا خواص خود را از دست می دهند.
⦁ مخلوط کردن مواد شوینده مخصوص با آب
⦁ ریختن مخلوط بر روی سطوح و طی کشیدن تا کف ساختمان تمیز شود.
⦁ بعد از ریختن مخلوط بر روی سطوح صبر کنید تا آنزیم ها تاثیر خود را برای از بین بردن لکه ها بگذارند، سپس از آب تمیز برای شستشو استفاده کنید.

براق کردن و ترمیم کف ساختمان

شرکت خدماتی کفسابی سفید

 

 

نوشته های توصیه شده

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *