نماشویی ساختمان

نماشویی ساختمان در فواصل زمانی مشخص برای ساختمان‌ها لازم است. مواد و مصالح متفاوتی در نمای ساختمان‌ها به کار می روند و شستشوی هر کدام به شکل ویژه‌ای و با مواد مخصوصی انجام می شود. نمای ساختمان به دلیل مواجه با هوای آلوده و محیطی که در آن قرار گرفته کثیف می شود. شرکت های خدماتی که در زمینه نماشویی فعال هستند دارای لیست کاملی از خدمات برای شستشو می باشند.

قیمت و هزینه شستشوی نما با توجه به عوامل مختلف، متفاوت خواهد بود. برخی از مواد‌ و مصالح، آلودگی ها را به شدت جذب می کنند و به زمان بیشتری برای نظافت آنها نیاز خواهد بود. ارتفاعی که در آن نماشویی ساختمان انجام می شود و ابزار هایی که بکار می رود در قیمت این کار تاثیر گذار خواهد بود.

 نماشویی درتهران نیز توسط شرکت های متعددی انجام می شود که کیفیت کار در همه یکسان نیست. علاوه بر کیفیت کار قیمت آن نیز بسیار مهم می باشد. کفسابی سفید نام شرکت خدماتی است که نماشویی ارزان را در لیست خدمات خود دارد.

خدمات نماشویی ساختمان

شستشویی نمای ساختمان

 

خدمات نماشویی علاوه برای شستشوی نمای ساختمان شامل مواردی مانند بازسازی و ترمیم ساختمان نیز می شود. اگر در ارتفاع های مختلف ساختمان خرابی در نما وجود داشته باشد، نیروی با تجربه همراه با ابزار مناسب ترمیم و بازسازی را آغاز می کنند.‌ اگر نمای ساختمان دارای آلودگی بسیار زیاد باشد مراحل کار اضافه خواهد شد. 

کار کردن در‌ ارتفاع نیز با‌‌‌ ابزار مناسب انجام می شود. با توجه به نوع ساختمان و کارکردی که دارد، میزان آلودگی متفاوت خواهد بود. مواد شوینده و دستگاه مورد نیاز با توجه به شرایط فرق خواهد داشت.

فرسودگی نمای ساختمان مانند شکستگی با ریزش بخشی از نما قبل از نماشویی اصلاح می گردد. برای انجام این کار باید از روش های کار در ارتفاع مانند داربست و یا کار با طناب استفاده نمود. اگر بخش هایی از نما نیاز به محکم کاری داشته باشد با کمک مواد و ابزار مناسب این کار انجام می شود. بازسازی قبل از شستشو انجام می شود زیرا ممکن است با شستشو قسمت تخریب شده بیشتر شود.

باورهای غلط در نماشویی ساختمان

 

در نماشویی از آب با فشار بالا استفاده می شود و معمولا از واترجت استفاده می کنند. ولی نگرانی هایی بابت برداشته شدن لایه‌‌‌‌‌‌ها‌‌‌‌‌یی از سطوح و یا کاهش استحکام آن وجود دارد. چگونگی نظافت نما به صورتی است که آسیبی به مواد و مصالح وارد نمی شود. حتی قبل از شروع کار خرابی‌‌‌‌‌ها ترمیم و اصلاح می‌‌‌‌‌‌شود.

 افراد زیادی تصور می کنند که نماشویی ساختمان کارایی بالایی ندارد و نمی تواند نمای ساختمان را چندان زیبا نماید. این تصور کاملا‌‌‌ اشتباه است زیرا تمیز کردن نمای ساختمان با مراحل نماشویی جلوه ظاهری نما را همانند ساختمان تازه ساز می نماید.

برای افراد حرفه ای در شستشوی نما، این کار چندان دشوار نیست زیرا از ابزار مناسب استفاده می کنند. استفاده از ابزار کافی موجب می گردد هم افراد دارای ایمنی کافی باشند و هم نما به درستی تمیز و شسته شود. در فواصل زمانی مشخص نما دچار کثیفی و آلودگی می شود و نیاز به نظافت خواهد داشت. شستشو با مواد شوینده و آب پرفشار هیچگونه آسیبی به نما وارد نخواهد کرد. با وجود فرایند شستشوی نما نیاز به تعویض نما و یا رنگ آمیزی آن وجود ندارد.

انواع روش های شستشویی ساختمان

 

نماشویی ساختمان در ارتفاع انجام می شود و برای انجام این فعالیت در ارتفاع روش هایی را در نظر می‌‌‌‌‌‌گیرند. در قدیم نماشویی با کمک داربست انجام می شد. داربست ها خود نیاز به نصب دارند و برای هر ارتفاعی قابل اجرا‌‌‌ هستند. 

علاوه بر مزیت هایی که داربست برای رفتن به ارتفاع دارد، دارای مشکلاتی نیز می باشد. یکی از این مشکلات هزینه بسیار زیادی است که برای نصب و باز کردن آن بوجود می‌‌‌‌‌‌‌آید. ولی شستشوی نما با داربست دارای ایمنی مناسبی است و برای هر ارتفاعی نیز قابل اجرا می باشد.

نماشویی با طناب در سال‌های اخیر بسیار رواج یافته است زیرا نیروی کار برای انجام شستشوی ساختمان، می تواند به راحتی به قسمت های مختلف رفته و تمیز کاری را انجام دهد. کار در ارتفاع با کمک طناب به شکلی است که یک طرف طناب به نقطه محکمی وصل می‌‌‌‌‌‌‌شود و اتصال طناب با شخص هم محکم می باشد. بعد از بررسی های لازم در مورد سالم بودن تمام بخش ها نما با زیاد و کم کردن ارتفاع طناب به تمام قسمت ها دسترسی وجود خواهد داشت.

برای شستشوی بخش های مختلف ساختمان مثل پارکینگ و پله ابزار و تجهیزاتی موجود است که نظافت را بسیار ساده نموده است بخش بیرونی ساختمان نیز به شستشو نیاز دارد. نظافت این بخش به دلیل مواجه آب و هوای آلوده ضروری است زیرا به مرور زمان شکل نازیبایی را برای ساختمان و محیط اطراف ایجاد خواهد نمود. واترجت یکی از بهترین ابزار برای شستشوی نمای ساختمان می باشد.

کفسابی سفید

مشاوره رایگان خدمات کفسابی و سنگسابی

برای تماس مستقیم روی شماره کلیک کنید