برق انداختن موزاییک حیاط و پارکینگ

 

نظافت موزاییک حیاط و پارکینگ دارای اهمیت بسیار


نظافت یکی از ارکان مهم به شمار آمده و رعایت آن لازم است؛ وگرنه آلودگی های بسیاری در اثر عدم نظافت به وجود آمده و مشکلات و بیماری هایی را ایجاد خواهند کرد. همانطور که نظافت داخلی، بسیار مهم به نظر می رسد؛ نظافت خارجی منزل یا ساختمان نیز از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد. یکی از امور نظافتی محیط بیرون از ساختمان، برق انداختن موزاییک حیاط و پارکینگ است. با برق انداختن، هم نظافت و پاکیزگی برقرار گشته و هم ظاهر بیرونی ساختمان، دستخوش تغییرات مثبت خواهد شد. در ادامه، روش هایی را جهت نظافت و برق انداختن موزاییک حیاط و پارکینگ اعلام خواهیم کرد.

روش های کاربردی جهت برق انداختن موزاییک حیاط و پارکینگ


روش های متعددی در رابطه با برق انداختن موزاییک حیاط و پارکینگ کشف شده اند. برخی از این روش ها بر سایر متدها برتری داشته و از این رو برای اجرایی کردن، مناسب تر به نظر می رسند. در قسمت زیر به چند روش بسیار مهم و کاربردی به برق انداختن موزاییک حیاط و پارکینگ اشاره نموده ایم:


کفسابی


گاهی حتی با وجود شستشوی مکرر موزاییک و پارکینگ می بینیم که اصلا برق نمی زنند. گویی که آن همه زحمت برای شستشو و نظافت، بیهوده بوده است. غالبا افراد مایلند تا پس از شستشو موزاییک، یا یک سطح براق و صیقلی روبرو شوند. آن وقت است که خیالشان از بابت تمیزی موزاییک راحت شده و یک نفس راحت می کشند. اما چطور می توان به برق انداختن موزاییک حیاط و پارکینگ کمک کرد؟ اصلا چطور این امر امکانپذیر است؟ در پاسخ باید گفت کفسابی یکی از روش های فوق العاده موثر در این زمینه محسوب می شود. کفسابی، باعث تراش دادن لایه ای از موزاییک شده و لایه های دیگری از آن را هویدا می سازد. در واقع با این کار، لایه قدیمی موزاییک از بین رفته و لایه جدیدتر جای آن را می گیرند. نه تنها سطح بیرونی موزاییک، بلکه درزهای موجود در آن نیز ظاهر صیقلی و براق پیدا می کنند.

پودرهای شوینده


علاوه بر کفسابی، روش های موثر دیگری هم برای برق انداختن موزاییک حیاط و پارکینگ مورد توجه قرار گرفته اند. یکی از این روش ها، استفاده از پودر شوینده است؛ مانند پودر دستشویی یا پودر ظرفشویی که بعد از گذشت چند دقیقه از زمان مصرف می توان با استفاده از یک دستمال مرطوب، پودرها را پاک کرد و سطح صاف و براق موزاییک و پارکینگ را مشاهده نمود.


مواد نانو


مواد نانو یکی از پیشرفته ترین و بهترین مواد برای برق انداختن موزاییک حیاط و پارکینگ به شمار می آیند. این مواد که ساختار بخصوصی دارند؛ لایه محافظ را روی موزاییک ایجاد می کنند. لایه ای که از نفوذ آلودگی ها به موزاییک جلوگیری کرده و رطوبت را نیز به آن راه نمی دهد. استفاده از مواد نانو نه تنها منجر به برق انداختن این سطوح خواهد شد؛ بلکه آن را تبدیل به موزاییک ضدآب می سازد.


صابون مخصوص سودا


یکی دیگر از شوینده های منحصر به فرد که برای برق انداختن موزاییک حیاط و پارکینگ مورد استفاده قرار می گیرد؛ صابون سودا است. این صابون مخصوص نه تنها موزاییک را برق می اندازد؛ بلکه اضافات چسبیده به آن مثل خزه را به راحتی جدا می سازد. برای این کار می توانید از یک کاسه بزرگ آب داغ به اضافه صابون سودا کمک بگیرید. پس از پر کردن کاسه از آب، حالا نوبت اضافه کردن صابون به آن است. برای اینکه به نتیجه بهتری دست پیدا کنید؛ پیشنهاد می کنیم این روش را در یک روز آفتابی تست کنید.


روغن کتان


برای برق انداختن موزاییک حیاط و پارکینگ می توانید از روغن کتان به همراه یک حوله تمیز کمک بگیرید. اگر چند قطره از این روغن را روی حوله ریخته و آن را روی قسمت های تیره موزاییک بکشید؛ پس از گذشت مدت زمان مشخص خواهید دید که موزاییک ها برق می زنند. روغن کتان نه تنها در برق انداختن موزاییک حیاط موثر است؛ بلکه قدرت بالایی در حذف لکه های روی سطوح دارد. بنابراین می توانید از آن برای رفع لکه های قدیمی و جدید کمک گرفته و نتایج مطلوبی را دریافت نمایید.

نوشابه، یک براق کننده عالی


یکی دیگر از ترکیباتی که برای برق انداختن موزاییک حیاط و پارکینگ، مناسب بوده و ممکن است به ذهنتان نرسد؛ نوشابه است. نوشابه دو کاربرد دارد؛ یک اینکه موزاییک ها را کاملا برق می اندازد، دوم برای از بین بردن هر نوع لکه، مناسب می باشد.


محلول جوش شیرین


روش ها و محصولات گوناگونی روی کار آمده اند که هر یک برای برق انداختن موزاییک حیاط و پارکینگ، قابل اجرا می باشند. یکی از محلول هایی که در این راستا استفاده شده و نتایج دلخواهی را به بار نشانده، محلول جوش شیرین است. این محلول، تیرگی های روی موزاییک را از بین برده و براقیت و درخشندگی را جایگزین می سازد.

نوشته های توصیه شده

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *