تولد دوباره سنگ با کفساب

کفساب کردن سنگ زمانی اهمیتی بالایی پیدا می‌کند که آثار کهنگی، تغییر رنگ و …بر اثر سایش و ترددهای مداوم در آن دیده شود. این سنگ‌های تزییناتی در هر کجای ساختمان می‌تواند قرار بگیرد.

ممکن است سنگ درست در پاویون ساختمان نصب شده باشد و با گذر زمان دیگر برق و جلوه اولیه خود را نداشته باشد. کمترین بی‌توجهی به این مساله بر زیبایی نمای ساختمان تاثیر منفی خواهد گذاشت.

ممکن است سنگ‌ها و سرامیک‌ها در پاگرد پله ها باشد؛ در مکانی که دسترسی به آن کمی سخت است یا در راه پله‌ها، پارکینگ‌ها یا در محل‌های پرترددی مانند پاساژها. تمیز کردن این سنگ‌ها بنا به انواع مختلف سنگ و مکانی که در آن نصب شده است، متفاوت خواهد بود. ما در این صفحه پر مخاطب‌ترین خدمات را با دسترسی آسان در اختیارتان گذاشته ایم. چنانچه فرصت مطالعه ندارید، می توانید با ما تماس بگیرید.

کفساب

کفساب حرفه ای و کاربلد

شاید این سوال به نظر آسان بیاید. اما کفساب اگر طرز استفاده از وسایل کار و دستگاه‌ها را نداند، اگر بی‌تجربه باشد، نباید انتظار کار خوب از او داشت. معمولا نتایجی که از زیر دست آنها بیرون می‌آید، کاری بی‌کیفیت و حتی مخدوش و زیانبار است.

از همین رو، انتخاب تکنسین‌های ماهر و حرفه‌ای که دوره دیده و با تجربه باشند، از اولویت‌های کاری مجموعه ماست. این تکنسین‌ها انواع دستگاه‌های مربوط به این حوزه را می‌شناسند. آنها از بهترین روش‌ها و لوازم موجود، برای دلپذیر کردن نما، کف و دیواره‌های ساختمان کمک می‌گیرند.

انواع ابزار سنگ سابی

ساب زدن سنگ چیست و با چه ابزاری صورت می‌گیرد؟

شاید اصطلاح ساب زدن را از عوامل کفساب شنیده باشید. ساب زدن سنگ به نوعی لایه برداری چرک، رسوبات، لکه‌ها و … از روی سنگ است. در گذر زمان سنگ‌ها برق چشم نواز اولیه خود را نخواهند داشت.

حتی ممکن است بر اثر استفاده نادرست مانند به کاربردن اسیدها و محلول‌های شیمیایی دچار خوردگی و لکه شده باشند. با ساب زنی همه این موارد قابل رفع است . خبر خوب این که در عمل ساب زنی حتی حفره ها، ترک‌ها، نامیزان بودن سنگ نیز از بین می‌رود.

اما این نکته را در قبال کفسابی کردن سنگ نیز نباید از نظر دور داشت! ساب زدن سنگ به معنی شستشوی آن نیست. بلکه هدف برطرف کردن مشکلاتی است که برای سنگ بوجود آمده است. در حقیقت با ساب زدن، سطحی عاری از پستی بلندی، ترک، حفره و لکه خواهیم داشت. اکنون ببینیم این عملیات ساب زنی که در واقع عمر دوباره به سنگ می‌دهد و کیفیت آن را بهبود می ‌خشد با چه ابزاری انجام می‌شود.

شاید این سوالات نیز برای شما مهم باشد، آیا دستگاه‌های کفسابی ایمن هستند؟ آیا باعث نازک شدن سنگ و شکست آن نخواهد شد یا این که استفاده مکرر از این روش‌ها تا چه میزان پیشنهاد می‌شود. ما به شما اطمینان خاطر می‌دهیم، عملیات نوسازی سنگ با به روزترین و ایمن‌ترین دستگاه‌ها انجام می‌گیرد.

درخشش سنگ با کفساب کردن

لقمه سنگ؛ مهمترین ابزار ساب زنی

عمل کفساب کردن سنگ، بوسیله ابزارهایی به نام لقمه سنگ انجام می‌شود. این وسایل دارای شدت زبری و نرمی متفاوتی هستند. با توجه به نوع سنگ، مدت زمانی که سنگ نصب شده است و غیره از این لقمه سنگ‌ها استفاده می‌شود. لقمه سنگ زبر برای از بین بردن رسوبات و جرم‌های سخت به کار گرفته می‌شود.

لقمه سنگ نمره 60 برای از بین بردن خطوط است و لقمه سنگ نرم نیز سنگ را صیقل و پرداخت می‌کند. در نهایت عملیات بتونه کاری در پیش خواهد بود تا درزها و شکاف‌ها دوباره پر شود. در نهایت از سیناکس برای درخشش بیشتر سنگ استفاده می‌شود. سیناکس یک نوع لقمه سنگ ایتالیایی است که بسیار محبوب و در بین کارشناسان کفسابی بسیار پرکاربرد است.

کفساب

کفساب موزاییک

ساختمانی فاخر با کفساب کردن سنگ‌ها

کفساب کردن سنگ‌ها مساوی است با فاخر و پر جلوه کردن ساختمان. این روشی است که می‌تواند یک بار دیگر نمای ساختمان اداری، مسکونی و حتی پاساژها، هتل و سالن های تشریفات را با آن مثل روز اول چشمگیر و بی‌نظیر کرد. انواع مختلفی از سنگ را می‌توان بدین شیوه نوسازی و لایه برداری کرد. سنگهایی مانند تراورتن، مرمر، سنگ گرانیت و حتی موزاییک .

با کمترین هزینه و زمان، دوباره سنگ‌ها جان می گیرند و به ساختمان شما شکوه و جلوه ای درباری می‌دهند. همانطور که دانستید، این شیوه با حذف یک لایه نازک از آلودگی‌ها و ناهمواری‌ها صورت می‌گیرد. این شیوه از کار بسیار ایمن و بی‌خطر است و سالها درخشش آینه وار آن را نیز ضمانت می‌کند.

 

نانو ساب چیست و چه مزایایی دارد؟

نقش نانو ساب در زیبایی و ماندگاری سنگ

یکی دیگر از خدماتی که در کفساب کردن مورد توجه قرار می‌گیرد، استفاده از نانو ساب است. این شیوه اگر چه اختیاری است؛ اما درصد نفوذپذیری آب، رسوبات، چربی‌ها و دیگر آلودگی‌ها را به صفر می‌رساند. در واقع نانو ساب، عمر تمیزی و سلامت سنگ را افزایش می‌دهد.

امتیاز دیگری که در این نوع شیوه نوین وجود دارد، تمیز کردن راحت و کم هزینه دفعات بعدی است. ذرات نانو با پوشاندن سطح سنگ، ضمن براق کردن سنگ، آن را برای شستشو و نظافت بعدی آسانتر می‌کند. موزاییک، بتن، انواع سنگ‌های گرانیتی و مرمرین و همچنین سنگ‌های تراورتن گزینه‌های خوبی برای نانو ساب به شمار می‌روند.

نقش رزین ساب در درخشش سنگ

رزین ساب نیز یکی دیگر از خدمات کفساب سنگ است. رزین یک نوع مایعی است که با آن درزها را پوشش می‌دهند. علاوه براین، با ریختن رزین بر روی سطح، دیگر تمامی آلودگی‌ها، اثرات فرسایش مستقیم روی سنگ نخواهد نشست. رزین سپری است که سنگ را محافظت کرده و به آن عمری ماندگار می‌دهد.

نوشته های توصیه شده

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *