کفسابی پله و پاگرد

کفسابی پله وپاگرد یکی از موثرترین راه‌های جلوگیری از خراب شدن راه پله است. سنگ هایی که در پله بکار می روند به مرور زمان بر اثر رفت و آمد و یا ضربه های مختلف، دچار خرابی می‌گردند

. اگر سنگ راه پله دچار ضربه شده و یا آلودگی ها به داخل منافذ کفپوش نفوذ کرده باشد، کفسابی پله وپاگرد ضروری خواهد بود. با استفاده از دستگاه مخصوص، کفسابی انجام می‌شود و قبل از تمیز نمودن هر گونه عیب و خرابی ترمیم خواهد شد. برای جلوگیری از خراب شدن سنگ راه پله باید از هرگونه ضربه جلوگیری نمود. علاوه بر مراقبت اولیه از سنگ پله، کفشویی پله در طولانی مدت موجب ماندگاری بیشتر آن می شود.

چه موقع کفسابی راه پله و پاگرد انجام بدیم

کفسابی پله وپاگرد بعد از نظافت اولیه انجام می‌‌‌‌‌شود. کفسابی زمانی مورد نیاز است که با شستشوی ساده آلودگی ها از بین نرود. مکان هایی که بسیار پرتردد هستند نیازمند سابزنی می باشند. کفسابی پله وپاگرد با استفاده از دستگاهی که دارای دیسک و لقمه سنگ است، انجام می شود.

 با توجه به نوع سنگی که در راه پله بکار رفته قطعات دستگاه کفساب متفاوت خواهد بود. مقدار لایه سطحی که در کفسابی پله و کفسابی پاگرد برداشته می شود به میزان نفوذ آلاینده ها بستگی دارد.  

کفسابی پاگرد

چرا برای تمیزی پله نباید از جوهر نمک استفاده کرد

از راه‌های پر کاربرد برای نظافت راه پله و پاگرد در ساختمان ها نظافت دستی و با کمک آب و مواد شوینده است. جوهر نمک یکی از مواد شوینده است که قوی و پر کاربرد است. این ماده برای همه کفپوش ها مناسب نیست و با توجه به نوع سنگ توانایی نفوذ و تخریب سنگ را نیز دارد.

 این در شرایطی است که کفسابی پله وپاگرد توانایی برداشتن یک لایه سطح از کفپوش را دارد و مقدار برداشت لایه با توجه به ضخامت لایه برداشته شده متفاوت است. جوهر نمک با مواد درون سنگ کف که دارای جنس های مختلفی است واکنش نشان می دهد. ممکن است در یک منطقه کاملا نفوذ کرده و کفپوش را تخریب نماید.

کفسابی پله و نحوه محاسبه قیمت آن

کفسابی راه پله توسط شرکت های خدماتی انجام می شود و نیروی با تجربه این فعالیت را انجام می‌‌‌‌‌دهد.‌‌‌‌‌‌‌‌عوامل مختلفی در تعیین قیمت کفسابی پله وپاگرد موثر است. به عنوان مثال می توان به جنس کفپوش و مقدار زمانی که برای این کار صرف می‌‌شود اشاره نمود. شکل پله ها و نظافت و لایه برداری از قسمت های دور از دسترس نیز بسیار وقت گیر است و به دقت بسیار زیاد نیاز دارد. 

قیمت کفسابی برای مکان‌‌‌‌‌های مختلف ساختمان متفاوت است. انجام این کار در راه پله نیاز به تجربه بیشتری دارد و قیمت ساب زنی در این محل بالاتر از بقیه مکان است. معمولا بیشترین آلودگی‌‌‌‌ها در این منطقه از ساختمان وجود دارد که با شستشوی معمولی تمیز نمی گردد. خدمات سنگ سابی لیست کاملا  کفسابی پله وپاگرد توسط شرکت های خدماتی ارائه می گردد. قیمت این خدمات با توجه به نتایج بسیار عالی مناسب و مقرون به صرفه است.

ساب زدن سنگ پله چگونه انجام میشود

ساب پله در طی مراحلی با کمک نیروی کاملا حرفه ای انجام می شود. اگر نیروی متخصص در این کار استفاده نشود، کفپوش را تخریب خواهد نمود. قبل از کفسابی پله وپاگرد  و کفسابی پارکینگ بررسی های لازم در محل انجام می شود. با توجه به سنگ موجود در کفپوش و میزان کثیفی راه پله، قطعات و ضخامت دیسک مورد استفاده در دستگاه متفاوت خواهد بود. 

بعد از انتخاب ضخامت مناسب لقمه سنگ ساب زنی آغاز می شود و برای گوشه راه پله و قسمت هایی که به راحتی در دسترس نیست از ابزارهای مناسب استفاده می شود. قبل از استفاده از دستگاه ساب زنی کفسابی پله وپاگرد اگر پله ها دارای شکستگی یا ترک باشد، ترمیم می گردد و بعد از آن ساب زنی آغاز می گردد. عدم دقت به شرایط راه پله می‌تواند صدمات بیشتری به آنها وارد کند. بنابراین بازدید از محل قبل از شروع کار ضروری است.

کفسابی راه پله

چه سنگ های برای پله و پاگرد مناسب است

بهتر است سنگ هایی برای پله مورد استفاده قرار گیرد که منافذ کمتری داشته باشد. دقت برای استحکام کفپوش نیز مهم و ضروری است. سنگ‌های سخت و صیقلی دارای ساختاری است که آلودگی های کمتری به سطح آن نفوذ می کند و با نظافت ساده تری تمیز می گردد.خدمات ساب زنی سنگ های کفپوش با منافذ بیشتر، نیاز به برداشتن لایه های بیشتری از سنگ دارد. سنگ هایی که محکم هستند و در برابر ساب زنی مقاومت دارند برای پله مناسب می باشند.

 معمولا سنگ های بسیار روشن را برای این قسمت ها انتخاب نمی کنند. کفسابی پله وپاگرد بهترین روش برای تمیز و شفاف کردن سطح کف است. در مدت زمان بسیار کوتاه می توان بهترین نتیجه را برای تمیز کردن پله ها بدست آورد.