پاک کردن شوره و سفیدک روی کاشی و سرامیک

برای پاك كردن شوره و سفیدك روی کاشی و سرامیک می توان از این روش استفاده كرد، یعنی مالش دادن یك تكه لیموترش یا دستمال آغشته به سركه روی سطح مورد نظر. واكس اتومبیل نیز تمیزكننده خوبی برای كاشی است. آن را روی سطح مورد نظر بمالید و پیش از خشك شدن با دستمال نرم مالش دهید.استفاده از جوش شیرین جهت پاک کردن شوره کاشی مخلوط یك پیمانه آمونیاك، یك چهارم پیمانه جوش شیرین و یك دوم پیمانه سركه در یك سطل آب داغ نیز فرمول دیگری برای تمیز كردن سطح دیوارهای رنگ روغنی یا کاشی و سرامیک است.

از یک تکه لیمو ترش برای تمیز کردن شوره و سفیدک سرامیک استفاده کنید


اولین روش خانگی برای شستن شوره و سفیدك روی کاشی و سرامیک استفاده از لیمو ترش است. یک تکه لیمو ترش را روی کاشی و سرامیک بمالید. می توانید از دستمال آغشته به سرکه هم استفاده کنید. لیمو و سرکه اسیدی هستند و شوره های روی سرامیک را حذف می کنید.

از واکس اتومبیل استفاده کنید!


واكس اتومبیل هم تمیزكننده خوبی برای كاشی است. این روش هم شیمیایی است. پس حتما توجه کنید که قبل از شروع کار این روش را تست کنید. ابتدا واکس را در گوشه ای دور از دید روی سطح مورد نظر امتحان کنید. اگر واکس با نوع کاشی یا سرامیک شما سازگار بود کار را شروع کنید. واکس را روی سطح مورد نظر بمالید. پیش از خشك شدن با دستمال نرم مالش دهید. سپس آن را از روی سطح پاک نمایید.

خودتان محلول شوینده بسازید!


مخلوط یك پیمانه آمونیاك، یك چهارم پیمانه جوش شیرین و یك دوم پیمانه سركه در یك سطل آب داغ. این مخلوط فرمول دیگری برای تمیز كردن سطح دیوارهای رنگ روغنی یا کاشی و سرامیک است.

قبل از این که از این روش برای تمیز کردن شوره و سفیدک کاشی و سرامیک و سرامیک استفاده کنید نکته زیر را رعایت کنید.

توجه داشته باشید که هنگام استفاده از هر ماده شوینده ای . چه خانگی و چه موادی که از بیرون تهیه کرده اید. از تماس این مواد با چشم ها ، دست و … و جلوگیری کنید. همچنین تنفس گاز های خارج شده از آن خودداری نمایید.


راهنمای تمیز کردن سرامیک

برای براق و سالم نگه داشتن سرامیک‌ها باید به طور منظم آن‌ها را تمیز کنید تا از تجمع لکه و جرم روی آن‌ها جلوگیری شود.
بهتر است کاشی و سرامیک‌ها را حداقل یک بار در هر هفته جارو کرده و پاک کنید.
اگر با لکه‌های خاصی مواجه شدید که به سادگی از بین نمی‌روند می‌توانید از بخار شور و یا از محلول‌های مناسب که در ادامه با آنها آشنا می شوید، استفاده کنید

مراحل تمیز کردن سرامیک در نظافت هفتگی

ابتدا سرامیک ها را جارو کنید، جارو کردن باعث می‌شود گرد و غبار، خاک و سایر خرده های آشغال از روی سرامیک‌های کف برداشته شود.
سپس سرامیک ها را با دستمال یا تی‌های پارچه‌ای پاک کنید. نیازی به استفاده از مواد شوینده نیست. با این کار کاشی‌های سرامیکی شما درخشان تر می شوند.
با یک پارچه خشک بلافاصله آن را خشک کنید تا گردو غبارهای جدید روی مناطق مرطوب ننشیند و همچنین از خود در برابر لغزش محافظت کنید.
هر چیزی که روی زمین می‌ریزد، را فورا پاک کنید؛ حتی آب.
شوینده های مناسب برای تمیز کردن سرامیک و کاشی آب بهترین شوینده برای کاشی های سرامیکی است که می تواند لجوج ترین لکه ها را نیز از بین ببرد. اگر تولیدکننده توصیه کرده از شوینده های ملایم تری استفاده کنید یا می توانید مخلوط نصف به نصف آب و سرکه برای ایجاد برق روی راه تمیزی سرامیک به کار ببرید.
برای تمیز کردن سرامیک باید از ابزارها و شوینده‌ای استفاده کنید که دارای کمترین میزان سایندگی باشند. بهتر است برای تمیز کردن کاشی‌های سرامیکی، راه تمیزی سرامیک همیشه کار را با آب شروع کنید.

نوشته های توصیه شده

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *